Stretli ste sa už s pojmom Otváracie hodiny slsp? Ak áno, možno by vás zaujímalo tiež viac informácií o Slovenskej sporiteľni, sporiteľni, ktorá má na slovenskom trhu najdlhšiu tradíciu v oblasti sporenia. Ak sa zaujímate o termín Otváracie hodiny slsp, nájdite si články, ktoré sa tejto téme venujú podrobnejšie, na internete je ich určite veľa. Teraz sa však zameriame na všeobecné informácie o Slovenskej sporiteľni, jedničke v sporení v celej Slovenské republike.

Korene Slovenskej sporiteľne siahajú až do devätnásteho storočia. Už od roku 1819 fungovali pobočky svojho predchodcu v Bratislave, ale aj v Banskej Bystrici, Trnave a Levoči. Postupne sa všetky tieto pobočky premenili na sporiteľne, k čomu došlo ešte v priebehu devätnásteho storočia. V roku 1953 bola súčasťou Československej štátnej sporiteľne, od roku 1969 však pôsobí Slovenská štátna sporiteľňa samostatne.

Slovenská sporiteľňa rozširuje služby

Dôležitým medzníkom bol v histórii sporiteľne rok 1990, kedy získala univerzálnu bankovú licenciu. Jej služby sa rozšírili o ďalšie odvetvia a banka začala obsluhovať aj klientov z radov podnikateľov a inštitúcií. Na kapitálovom trhu cenných papierov funguje sporiteľňa už od roku 1991, v roku 1994 sa premenila na akciovú spoločnosť. V roku 2001 sa stala výhradným akcionárom Erste Bank a Slovenská sporiteľňa tak získala zázemie silnej finančnej skupiny. V súčasnosti je sporiteľňa najväčšou komerčnou bankou na slovenský.