Určite už ste počuli termín Fio banka bratislava. Ak nie, je najvyšší čas zistiť si základné informácie o spoločnosti Fio, ktorá si získala v domovskej Českej republike veľa klientov a v súčasnej dobe sa jej pôsobnosť stále rozširuje aj na slovenskom trhu. Pojem Fio banka bratislava je veľmi známym pojmom, každý človek, ktorý sa stal zákazníkom spoločnosti Fio, o ňom určite počul. Prečítajte si, prečo je práve česká spoločnosť Fio tak obľúbená.

Splečnosť Fio vznikla v roku 1993, kedy ju založila skupina študentov Karlovej univerzity. Pôvodne sa jednalo o družstevnú záložňu, postupne sa však vypracovala až vo významnú banku. Spoločnosť sa zameriava na poskytovanie služieb na finančných a kapitálových trhoch, v súčasnosti sa však venuje aj osobnému bankovníctva. Aj na tomto poli slávi veľký úspech. Dodnes patrí pod českej majiteľa a predstavenstvo si zakladá na ľudskom prístupe ku klientom.

Fio ponúka výhodné investície do akcií

Spoločnosť Fio pôsobí na slovenskom trhu od roku 2002. Významným míľnikom bol rok 2006, kedy banka otvorila pobočku v Košiciach, ale aj rok 2009, kedy pribudla ďalšia v Žiline. Slovenskí zákazníci si banku obľúbili hlavne preto, že ponúka nulové poplatky za vedenie účtu, ale tiež sprostredkováva výhodné investície do akcií. Banka zároveň ponúka vedenie bežných i termínovaných účtov, poskytuje úvery pre obchodovanie s cennými papiermi, bežné úvery a ďalšie služby.