Ak sa zaujímate o pojem Doplnkové dôchodkové sporenie, mohli by vás zaujímať aj informácie o spoločnosti AXA. AXA pôsobí na slovenskom trhu už niekoľko rokov a za dobu svojho fungovania si získala radu spokojných zákazníkov. Ak chcete poznať základné informácie o termíne Doplnkové dôchodkové sporenie, nájdite je na internetových stránkach spoločnosti. Pozrite sa tiež na to, ako spoločnosť AXA na Slovensku funguje.

AXA prevádzkuje na slovenskom trhu rôzne služby. Klienti si môžu zariadiť životné poistenie, poistiť je možné tiež automobil, domácnosť alebo cestovanie s výhodným cestovným poistením. Medzi ďalšie služby patrí napríklad dôchodkové sporenie, ktoré je v súčasnej dobe nevyhnutnosťou, alebo tiež podielové fondy.

Vstup AXA BANK EUROPE na slovenský trh

Každý segment služieb spoločnosti AXA pôsobí na tuzemskom trhu rozdielnu dobu. Napríklad životné poistenie od AXA môžu zákazníci zariadiť už od roku 2006. Od tej doby sa spoločnosť vypracovala medzi popredné poisťovne. Napríklad poistenie automobilu vstúpilo na slovenský trh až o dva roky neskôr.

AXA Bank Europe, pobočka zahraničnej banky, pôsobí v tuzemsku až od roku 2011. V tom roku si zákazníci mohli zriadiť najprv sporiaci účet, ktorý bol cenený ako odborníkmi, tak laickou verejnosťou. Všetky služby ponúka banka predovšetkým prostredníctvom internetu, čo je najpohodlnejší spôsob. Sídlo AXA Bank Europe je v Belgicku, na Slovenskom pôsobí na základe jednotnej európskej licencie.